Arsenali është viktima e radhës pas Mançester Sitit, Aston Vila zbret “topçinjtë” nga froni Premier Ligës

Aston Vila po kalon një sezon fantastik në drejtimin e Unai Emerisë. Klubi nga Birminghemi ka regjistruar sot fitoren e 15 radhazi në shtëpi. Pas Mançester Sitit, Arsenali u bë viktima e radhës se Aston Vilës.

Mjaftoi një gol i Mekginit në minutën e 7 të takimit për të vendosur fatin e këtij dueli. Ndeshja përfundoi me rezultatin minimal 1-0 dhe Aston Vila gjendet tani në vendin e 3-të, vetëm 2 pikë larg kreut. Ndërkohë Arsenali zbret nga “froni” i Premier Ligës, duke i lënë vendin e parë Liverpulit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online