Armando Broja dhuron asist për golin që i dhuroi kualifikimin Southampton, sulmuesi i shqetëson të gjithë pas ndeshjes

Armando Broja është aktivizuar në minutën e 64 të takimit në ndeshjen mes Southamptonit dhe Coventry në FA CUP. Sulmuesi shqiptar ka dhuruar spektakël në driblime dhe shpejtësinë e zakonshme. Ndeshja do të përfundonte në shifrat 1-1 dhe për këtë arsye u kërkuan edhe 30 minuta shtesë.

Goli i dytë i Southampton dhe që vendosi kualifikimin në FA CUP, do të vinte pas asistit të Brojës. Por ajo që shqetësoi më tepër ishte gjendja e sulmuesit në përfundimin e takimit. Broja ka kërkuar ndihmën e shokëve për të ecur pasi e kishte të pamundur. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online