Apolonia “tris” Albpetrolit, firmos Bakalli

0

Në kuadër të startit të Kategorisë së Parë, Apolonia ka fituar sot miqësoren ndaj Albetrolit me rezultatin 3-1, me Nakon dhe Zogan, teksa njëri gol erdhi me devijimin e pafat në portën e tij për Xhoxhajn, teksa miqtë shënuan me anë të Hatias me penallti.

Sakaq, lajmi tjetër ka të bëjë me firmën e Bakallit, që edhe është aktivizuar në miqësoren e sotme. Bakalli ka qenë pjesë e Besës së Kavajës dhe Steuas së Bukureshtit dhe Shpresave.

Ai tashmë është zyrtarisht lojtar i Apolonisë, duke firmosur me fierakët një kontratë 2-vjeçare.

FT’ APOLONIA 3-1 ALBPETROL

Shënues: Xhoxhaj 7′ (autogol), Nako 30′, Zoga 86’ / Hatia 61’(p)

APOLONIA: Harizaj, Braka, E. Mehmeti, Nako, Buzi, Hidershaha, Hysenshahaj, K. Mehmeti, Sota, Kolgega, Bakalli. (U aktivizuan: Duda, Zoga, Omeri, Përkeqi, K. Prifti, Troka, Andoni, Mirani, Gjata). Trajner: Marjol Miho.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.