Ajeti: Panuçi apo De Biazi? Mund të luajmë edhe pa trajner fare!

0

Arlind Ajeti është aktivizuar në mënyrë surprizë në mbrojtje përkrah Mërgim Mavrajt, teksa pritej që të ishte Berat Gjimshiti. Megjithtaë, duhet theksuar se ka luajtur një ndeshje të kujdesshme. Në Strumica pritet të konfirmohet. Në një prononcim të dhënë për “Sport Ekspres” pas ndeshjes me Lihtenshtejnin, mbrojtësi i Krotones (u transferua nga Torino), u shpreh: “Maqedonia? Kundërshtar i vështirë, por jo i pakalueshëm. Atmosfera që na pret? Besoj se do të ketë shumë tifozë, por jam i bindur që do të flitet vetëm për futboll. E vështirë, natyrisht, pasi do të luajmë në stadiumin e tyre”. Më pas, Ajeti shpjegon dhe se duhet luajtur me “pjekuri, pasi durimi është i rëndësishëm”. Sakaq, për portalin “eduasportin”, ai u shpreh në lidhje me krahasimin mes Panuçit dhe De Biazit: “Ne jemi një skuadër që bën edhe pa trajner, kështu kemi qenë vjet. Trajnerët dhe lojtarët ndryshojnë çdo vit, por kombëtarja mbetet”.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online