“Ai tha PO”! Afrimi më i bujshëm i merkatos së dimrit, Diego Costa do të jetë në të njëjtin ekip me Frederik Veselin

0

Transferimi më i bujshëm i merkatos së dimrit për Salernitanën dhe që shkakton jehonë të madhe në Serinë A, është Diego Costa. Ky i fundit ka ndërperë kontratën me Atletico Mineiro dhe dëshiron që të rikthehet sërish si protagonist në skenën europiane të futbollit.

Sipas mediave italiane, Diego Costa i ka thënë “PO” ekipit të Salernitanës për të nënshkruar deri në fundin e këtij sezoni, me opsion rinovimi në bazë së formës së treguar. Sulmuesi i njohur do të jetë në të njëjtën skuadër ku gjendet edhe lojtari i Shqipërisë, Frederik Veseli. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.