Ahmataj lë spitalin, rinis punën me Korabin

0

Trajneri aktual i Korabit në Kategorinë e Parë, ish-futbollisti i njohur Julian Ahmataj, ka kaluar një moment të vështirë, pasi është shtruar në spital para pak ditësh për probleme me apandesitin.

Megjithatë, tashmë ka marrë gjithçka fund dhe Ahmataj është rikthyer në krye të detyrës.

Dje trajnerin e vizituan në spital edhe drejtuesit e Korabit, të cilët i kanë besuar drejtimin e skuadrës së rindërtuar këtë sezon dhe po marrin rezultate mjaft të mira, me 11 pikë në 7 ndeshje, duke qenë në grupin e kreut në renditjen e grupit A.

Ditët e shkuara Korabi është stërvitur nga zëvendëstraineri Akil Jakupi dhe trajneri i portierëve Blendi Vashaku.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.