VIDEO/ Vë duart në kokë dhe i kërkon shpjegime arbitrit duke çaluar, Balliu largohet me karton të kuq nga loja

Rajo Vajekano ka humbur me rezultatin e ngushtë 1-0 transfertën e sotme kundër Deportivo Alaveshit. Nga minuta e parë ka qenë në fushën e lojës edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Ivan Balliu. Por ndeshja përfundoi më herët për 30-vjeçarin.

Ivan Balliu pëfshihet në një dylu.ftim në minutën e 88, që gjen përtokë lojtarin kundërshtar. Mbrojtësi shqiptar ka shkelur me taka futbollistin e Alaveshit, megjithëse ka mbetur edhe vetë i lënduar. Arbitri nuk toleron aspak dhe menjëherë i tregon kartonin e kuq Balliut, i cili vë duart në kokë dhe duke çaluar i kërkon shpjegime gjyqtarit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/