Barcelona gjen zëvendësuesin e Suarez, Aubameyang shkëlqen me 2 gola në fitoren e thellë ndaj Valencias

Barcelona e Xavit është duke dhënë rezultatet e saja. U nevojitej një farë kohe që trajneri i ri të nxihte në pah aftësitë, por tashmë katalanasit janë në rrugën e duhur. Barcelona mposhti me rezultatin 1-4 Valencian, duke konsoliduar kështu vendin e katërt në kampionat.

Blaugranasit duket se që pas largimit të Suarez kanë gjetur një sulmues goli, teksa ish lojtari i Arsenalit, Aubemayang ka shënuar dopietë. Pjesa e parë u mbyll 0-3 me 2 gola të Aubemayang dhe De Jong. Në pjesën e dytë, të dyja skuadrat shënuan përkatësisht nga një gol, duke mbyllur gjithçka në 1-4. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/