12 skuadra të kualifikuara dhe ende katër vende bosh!

Plot 12 skuadra janë kualifikuar në fazën e 1/8-ve të Champions League, ndërsa plot shtatë të tjera do të luajnë sot për katër vendet e fundit të mundshme. Ja skenarët e mundshëm.

Të kualifikuara: Barcelona*, Bazel, Bajern Mynih, Beshiktash*, Çelsi, Juventus, Mançester S.*, Mançester J.*, PSG*, Real Madrid, Roma*, Totenham* (*të kualifikuara si të para)

Mund të kualifikohen: Lajpcig, Liverpul, Napoli, Porto, Sevilja, Shakhtar Donjetsk, Spartak Moska

Nuk mbërrijnë dot të dytët: APOEL, Borusia Dortmund

Vendi i tretë: Atletiko Madrid, Selltik, CSKA Moska, Sporting Lizbona

Vendi i katërt: Benfika, Anderleht, Fejnord, Maribor, Olimpiakos, Monako, Karabag

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online