Browsing Tag

Faton Xhemaili

Aksidentohet mbrojtësi i Kukësit, të reja edhe nga merkato

Festa e Kupës nuk ka shkuar mirë për të gjithë te Kukësi. Një nga mbrojtësit e skuadrës verilindore, Faton Xhemaili, gjatë kthimit për në kryeqytet ka pësuar një aksident dhe fatmirësisht pasojat kanë qenë vetëm materiale. Makina me të…

Prezantohet Xhemaili, Kukësi “blindon” krahun e majtë

Vjen edhe momenti i prezantimit, Kukësi ka marrë në gjirin e tij edhe mbrojtësin Faton Xhemaili. Anësori i majtë ka nënshkruar për 2.5 vite, sikurse edhe kemi njoftuar më parë. Zyrtarisht është i verilindorëve, që mund të bëjnë edhe ndonjë…

Kukësi në sulm, akord me mbrojtësin e Shpresave

Kukësi ishte në kërkim të një tjetër mbrojtësi të majtë pas largimit të Vangjel Zguros dhe drejtuesit verilindorë prej kohësh kishin nisur bisedimet me Faton Xhemaili. Futbollisti 20-vjeçar ishte pjesë e Shpresave në dy miqësoret me Maltën…