“Samurai i fundit”, Fernando Torres firmos në Japoni

0

Japonia bëhet parajsa e re e futbollistëve me emër të madh dhe në fund karriere, sepse pas Podolskit dhe Iniestës, e ka radhën Fernando Torres që të bëhet Samurai.

Sulmuesi spanjoll ka vendosur të lërë Europën, në fund të një karriere madhështore, ku ka fituar gjithçka: një hero tek Atletiko e Madridit, ku u largua me trofeun e Europa League, kampion Europe me Çelsin dhe mbi të gjitha dy herë kampion Europe dhe një herë kampion bote me Spanjën.

Tashmë, në moshën 34-vjeçare, sulmuesi firmos në Japoni, te Sagan Tosu, klub që po tenton të largohet nga fundi i tabelës.

“Sagan Tosu ishte një ndër klubet e para që shfaqen interes për mua, e vlerësoj shumë këmbënguljen dhe mënyrën si më bindën me projektin e tyre sportiv, kulturor dhe personal”, deklaroi gjatë konferencës për shtyp të prezantimit sulmuesi spanjoll.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.