Rangersi tregon rolin që ka Eros Grezda në ekip: Po ndihmon shumë të rinjtë

0

Eros Grezda vazhdon të luajë me të rinjtë e Rangers, pasi vendimi i trajnerit Gerrard nuk ka ndryshuar ende. Lojtari shqiptar nuk do të jetë pjesë e ekipit të parë deri në momentin që do të largohet nga klubi skocez.

Ndërkohë, trajneri i të rinjve të Rangers, Graeme Murty, vlerëson sulmuesin shqiptar, duke treguar se ky i fundit është një ndihmë shumë e madhe për të rinjtë. Murty e ka aktivizuar lojtarin shqiptar disa herë që prej momentit kur ai është larguar nga trajneri Gerrard drejt ekipit të dytë.

“Duhet ta kemi Erosin me ne, ashtu siç kemi bërë. Ai ka një eksperiencë ndërkmbëtare dhe të rinjtë e tjerë janë duke mësuar shumë prej tij”, ka thënë Murty./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.