Kukësi bën “goditjen” e tetë, prezantohet Vangjel Zguro

0

Kukësi nuk di të ndalet në merkato. Dje ka ardhur dhe prezantimi i radhës nga drejtuesit verilindorë. Edhe pse ishte bashkuar prej ditësh me skuadrën, Vangjel Zguro është prezantuar si pjesë e Kukësit vetëm ditën e djeshme. Përmes një postimi në “Facebook”, Kukësi ka njoftuar se mbrojtësi do të jetë pjesë e kuksianëve për sezonin e ardhshëm.

25-vjeçari duket një lëvizje e zgjuar e Kukësit, pasi në këtë mënyrë kompleton linjën e majtë të mbrojtjes. Zguro është aktivizuar te skuadra e Kamzës në edicionin që sapo u mbyll, por në të shkuarën ka luajtur dhe për skuadrën e Korabit, Pogradecit dhe Butrintit.
”Vangjel Zguro, përforcimi i fundit zyrtar i FK Kukësit!

FK Kukësi, në kuadër përforcimeve për Champions League dhe për sezonin e ardhshëm, ka nënshkruar një kontratë njëvjeçare me mbrojtësin pogradecar Vangjel Zguro. 25-vjeçari Zguro është aktivizuar rregullisht në dy sezonet e fundit në Kategorinë Superiore dhe mund të luajë edhe në repartin e mesfushës. Suksese Vangjel Zguro”, përfundon postimi i klubit kuksian.

Në ditët e ardhshme pritet që të prezantohet dhe kroati Dino Shpehar, i cili është bashkuar me skuadrën që dje. Më herët te Kukësi janë prezantuar Maloku, Plaku, Qaqi, Uilliam, Limaj dhe Kalaja.

 

Mirë se vjen Vangjel Zguro!???

Gepostet von F.K Kukësi Albania am Sonntag, 17. Juni 2018

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.