Ibra në Amerikë, tifozët në Los Anxheles në delir

0

Zllatan Ibrahimoviç shkon në Amerikë dhe tashmë debutimi është çështje kohe. Sulmuesi i famshëm suedez ka zbarkuar në Los Anxheles, ku një turme e madhe e ka pritur para aeroportit. Për arsye sigurie, Ibra është nxjerrë nga dalje private, por gjiganti suedez ka ndalur automjetin që po e transportonte nga stadiumi, për të shkuar te takonte e të bënte fotografi me tifozët në delir.

Ibra mund të debutojë që në derbin e ri me Los Anxheles FC.

Ndërkaq, Zhoze Murinjo ka folur për sulmuesin qr e kishte në Mançester deri para pak ditësh, duke pasur fjalë të mira: “Futbolli europian humbet një lojtar fantastik, por është diçka e bukur që Ibra shkon në MLS, pasi është ende një futbollist shumë cilësor dhe do të jetë një periudhë shumë e bukur për të dhe për Los Anxheles Galaksi. Për mua është gjithnjë diçka e trishtueshme të shoh lojtarë që shkojnë drejt fundit të karrierës, më kujtohet kur Luis Figo luajti me mua ndeshjen e fundit, kur ishim tek Interi, ishte një ndër momentet më të trishtueshme për mua”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.