E fundit/ Duka reagon ndaj Braçes: “Kone” vazhdo të lehësh, por bëje me shefin tënd

0

Kreu i FSHF-së, Armand Duka, ka bërë një reagim së fundmi ndaj zëvendës kryeministrit të Shqipërisë, Erion Braçe. Kjo pasi Braçe do të shprehej se futbolli shqiptar nuk meriton asnjë lekë mbështetje nga ana e qeverisë për prekjen nga Koronavirusi. Madje duke u shprehur se asnjë Federatë në botë nuk e ka një kërkesë të tillë, megjithëse në orët e fundit ishte edhe Federata Gjermane e Futbollit.

Këtë rast ia ka rikujtuar edhe Armand Duka, duke e etiketuar si një “kone” që duhet të vazhdojë të lehë, por këtë herë duhet ta bëj me shefin e tij. /Sport Ekspres/

Reagim i detyruar!

Edhe në këto kohë të vështira për gjithë popullin shqiptar “Konia” gjeti sërish kohë të lehë për Federatën dhe futbollin…
Skërmit dhëmbët e vogla duke i rënë gjoksit se nuk ka lekë për futbollin, duke i pozicionuar enkas publikisht këdo që ka lidhje me këtë sport si oligarkë: e di ky që janë 20 mijë njerëz që luajnë futboll, shumica fëmijë? Po ata trajnerë ekipesh fëmijësh, masazhatorë, mjekë, roje edhe ata punëtorë që mirëmbajnë barin e fushave..? Normal, këtij i intereson veç derbi! Ata që janë përfshirë në industrinë e futbollit janë të barabartë me shumicën e shqiptarëve, që po humbin as me pak e as më shumë por BUKEN E GOJES. Po kërkojnë nga shteti i tyre të bëjë atë që bëri Albin Kurti në Kosovë që ndau një fond prej 5 milionë eurosh vetëm për sportin; apo atë që bëri Maqedonia duke i dhënë çdo punëtori në këtë industri nga 250 euro… atë që po ndodh në Europë, sot Rainer Koch zv/president i Federatës Gjermane të Futbollit kërkoi mbështetje shtetërore për klubet amatore të futbollit dhe organizatat e lidhura me futbollin.

Por nuk është hera e parë që “Konet” lehin sa herë e kuptojnë që nuk dinë të qeverisin e t’i japin zgjidhje halleve të popullit qofshin biznes i vogël, të vetëpunësuar, pingpongistë, futbollistë apo edhe basketbollistë… Do i pranonim edhe sugjerimet e tyre, nëse Shteti do e kishte bërë detyrën e tij ndaj tatim-paguesve të fushës së futbollit. Padyshim si menaxherë të mirë, ne kemi dhe fond rezervë për anëtarët tanë. Ne nuk do i lëmë në baltë njerëzit e futbollit!

Ndaj “Kone” vazhdo lehjen, se e di që nuk pushon dot, por lehi shefit tënd sepse njerëzit nuk hanë më deklarata!
Njerëzit e futbollit jo e jo!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.