Çfarë starti Cikalleshi, 2 gola Beshiktashit!

0

Sokol Cikalleshi e ka nisur vitin në mënyrë fenomenale, sepse sot ka shënuar dy golat e fitores 2-1 që ekipi i tij Osmanlispori arriti në Ankara ndaj Beshiktashit.

Nuk mjaftoi, sepse në vajtje Beshiktashi kishte fituar 4-1, por në aspektin personal Cikalleshi mund të ketë mëse i kënaqur, sepse po e bën shkëlqyeshëm detyrën.

Kampionët në fuqi të Turqisë shënuan të parët, në minutën e 83-të, në një ndeshje që pati emocione në fund.

Në minutën e 86-të Cikalleshi barazoi, ndërsa dy minuta më vonë shënoi sërish, këtë radhë nga pika e bardhë.

Vit i ri, Cikalleshi titullar dhe e nis me dy gola, ogur i mirë për të ardhmen.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.