Askush si Guri, dy herë “Lojtari i Muajit”

0

Sindrit Guri i ka ndeshjet e numëruara në Superiore, pasi ai vetë ka pranuar se do ta vijojë karrierën jashtë Shqipërisë dhe ne shumë gjasa në Belgjikë. Guri ka spikatur në gjysmën e dytë të sezonit. Shkodrani ka shënuar 17 gola deri më tani, 2 më pak se Ali Soue. Gjithsesi, 24-vjeçari është nderuar me çmimin “Lojtari i muajt” nga shoqata “Sporti na bashkon”. I veçantë fakti se Guri është i pari lojtar që e mer për të dytën herë këtë çmim. Me plot meritë, pasi Guri e ka ndihmuar shumë Kukësin në ndeshet e fundit.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.