Zyrtare/ Flamurtari prezanton goditjen në merkato, sulmuesi që la gjurmë në “Abissnet Superiore” vishet kuqezi

0

Tashmë është zyrtare. Flamurtari ka prezantuar goditjen e madhe në merkato. Pedro Augusto është veshur kuqezi. Sulmuesi brazilian sezonin e shkuar ishte pjesë e Egnatias, me të cilën la gjurmë dhe nxorri veten në pah në “Abissnet Superiore“.

Këtë sezon, Pedro Augusto do të luajë një ligë më poshtë, në Kategorinë e Parë, por me një klub me traditë të madhe në futbollin shqiptar dhe që objektiv të vetëm ka rikthimin në elitë. Një transferim mjaft i rëndësishëm për kuqezinjtë, i cili pritet t’i ndihmojë shumë në ngjitjen për në “Abissnet Superiore“./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.