Zyrtare/ Aventura e tij me Partizanin ishte për tu harruar, tani Amir Bilali duhet të mbajë Uzunin në Hungari

0

Amir Bilali ka gjetur një skuadër të re për karrierën e tij pas eksperiencës me Akademia Klincenin në Rumani. Futbollisti shqiptar në të shkuarën ka qenë pjesë e kampionatit shqiptar, ku ka mbajtur veshur fanellën e Bylisit, Teutës dhe Partizanit. Me këta të fundit aventura e tij ishte për tu harruar, teska zbriti vetëm 2 herë në fushën e lojës.

Por e shkuara është lënë pas dhe tani Bilali është gati për një aventurë të re, atë me Mezokovezd Zorin në Hungari. Mbrojtësit 27-vjeçar i duhet që të mbajë Myrto Uzunin në elitën hungareze. Skuadra e re e Amir Bilalit ndodhet në vendin e 6 në renditje, ku ka grumbulluar 22 pikë./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.