Zidane i përplasi makinën, tifozi i fal dëmin trajnerit në këmbim të një fotoje

0

Një ndodhi e veçantë i ka ndodhur së fundmi Zinedin Zidane. Trajneri madrilenëve ishte duke nxituar për në fushën stërvitore mur në një moment e sheh veten në një aksident të vogël. Ne  jë pjesë të rrugës, Zidane nga pakujdesia godet me makinë një  tjetër drejtues, i cili ishte duke idhëtuar qetë. Ignacio Fernández, tifozi që pati fatin të takoi Zidanin u ndje shumë i lumtur por njëkohësisht edhe i trishtuar për faktin se takoi lëgjendën e futbollit  në atë situatë. Duke mos u lënë hapsirë shumë fotografëve të spekullonin mbi ngjarjen, tifozi i kërkoi Zidane vetëm një foto duke e lënë atë pastah të “lirë”. Rrëfimin e ngjarjes Fernandez e tregoi për mediat duke thënë që as që e prriste të ndodhej Zidane pas makinës së tij.

“Unë i thashë që mund të bënim një selfie, sepse përndryshe njerëzit nuk do të më besonin mua. Unë u përplasa me Zidane. Dhe ai me shumë dashamirësi tha po. Ai hoqi kapelen dhe ne e morëm fotografinë. Unë gjithashtu i thashë, me shaka, se nëse ai donte gjithçka ishte, se ne po ndryshonim makina atje dhe gati. Zidane ishte shumë mirënjohës. Ai ishte me nxitim sepse po shkonte të stërviste dhe më falënderoi që nuk i kërkova nënshkrime, bluza apo bileta ”./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.