Zbuloni tre kompanitë më të mira në industrinë e futbollit, menaxhimet që po shesin lojtarët shtrenjtë në Europë

0

Kush janë tre kompanitë më të mira në botë sa i përket menaxhimit të lojtarëve? Në kohët aktuale, menaxherët kanë vlerë më shumë se kurrë në industrinë e futbollistë. Të gjithë lojtarët e kanë nga një të tillë që i këshillon sa i përket të ardhmes së tyre. Por sigurisht, duke marrë edhe pjesën tyre të përfitimit.

Stellar- “Kjo kompani njihet ndryshe për publikun nëse përmendet: “Gareth Bale”. Jonathan Barnet është njeriu që realizoi shitjen rekord të uellsianit te Reali i Madridit me vlerën 100 milionë euro. Gjithashtu për t’u theksuar se yje të tjerë si Jack Grealish, Camavinga dhe Saul Niguez janë pjesë e saj. Stellar ka një përfaqësues në Shqipëri që prej vitit 2020, anglezi Zaheer Storey. Lojtarët shqiptarë mund të përfitojnë jo pak për transferimin në Europë.

Gestifute- “Këtu përfshihet pronari i saj, Jorge Mendes. Pas çdo transferimi me rëndësi, mbrapa tij gjendet Mendes. Aktualisht menaxhon Ronaldon, Silvën, Dias, Leao, Nunez dhe Sanches”.

Mino Raiola: “Pak javë më parë humbi jetën nga një sëmundje e rëndë. E nisi pa mbështetje, po u rendit te më të mirë në botë. Haland, De Ligt, Verati dhe Donaruma ishin disa prej yjeve të tij, pa harruar Ibrahimovic”.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.