Walter Mazzarri dhe rastet e çuditshme në Seria A, nuk të shkarkojnë po të humbet 0-7

0

Torino pësoi një humbje shkatërruese në ndeshjen e fundit ndaj Atalantës në Seria A, duke humbur me rezultatin 0-7. Një humbje e thellë dhe që pritej të sillte ndryshime te Torino, ndërsa tifozët kanë kërkuar prej disa kohësh largimin e trajnerit Walter Mazzari.

Por ky i fundit u shpreh se nuk do të largohet për asnjë arsye në këtë moment nga skuadra, pasi nuk dëshiron që ta lërë në moment të vështirë. Precedentët tregojnë në Seria A se trajnerët e një humbje 0-7 thuajse asnjëherë nuk largohen.

Kjo ka ndodhur edhe kur Juventusin dhe Interit mposhtin në vite të ndryshme me rezultatin 7-0 Sasuolon, por në asnjërin prej rasteve nuk është shkarkuar trajneri, kur me bardhezinjtë do të ishte në sezonin 2017-2018 Giuseppe Iachini dhe Eusebio Di Francesco në vitin 2014-2015. /Sport Ekspres/

7-0 e fundit (ose 0-7) e Serisë A

2019/2020 Torino-Atalanta 0-7: Ëalter Mazzarri nuk largohet

2017/2018 Juventus-Sassuolo 7-0: Giuseppe Iachini nuk largohet

2014/2015 Inter-Sassuolo 7- 0: Eusebio Di Francesco nuk largohet

Juventus-Parma 7-0: Roberto Donadoni nuk largohet

2013/2014 Sassuolo-Inter 0-7: Eusebio Di Francesco nuk largohet

2010/2011 Palermo-Udinez 0-7: Delio Rossi i përjashtuar

2006/2007 Romë -Katania 7-0: Marino nuk largohet

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.