Vllaznia B hedh poshtë dy pikë të arta, ringjallet Naftëtari

Në bazë të skemës së veçantë të kampionatit në Kategorinë e Parë, gara për mbijetesë ka nisur nga e para dhe tashmë shumë skuadra rrezikojnë, duke e bërë finale çdo takim.

Sot ndeshja më spektakolare u luajt në Shkodër, ku Vllaznia B barazoi 3-3 ndaj Besës, në një sfidë që pa kavajasit të shënonin që në fillim, por shkodranët përmbysën deri në avantazhin 3-1. Shënoi edhe Olsi Gocaj, në ndihmë të ekipit B, duke qenë I pezulluar për ndeshjen e ardhshme në Superiore.

Megjithatë, Besa arriti të barazonte dhe të merrte një pikë të artë, që e mban 5 pikë larg fundit të tabelës, aty ku janë pikërisht Vllaznia B dhe Tërbuni. Skuadra pukjane barazoi sot 0-0 në Burrel, duke marrë një pikë me shumë rëndësi, sepse në këtë mënyrë ka mbajtur afër edhe një rival direkt në renditje.

Ndërkaq, në grupin B play-out Naftëtari ka përfituar nga rënia e motivimit te Shënkolli, që ka shpëtuar. Fitore 2-1 me përmbysje për kuçovare, ashtu si për Turbinën, që ka marrë leje fitore të madhe ndaj Shkumbinit, duke fituar 3-2 me tre gola në pjesën e dytë.

Pikë e artë për Turbinën, ankth për Shkumbinin, që futet në telashe të mëdha.

E SHTUNË, 24 MARS 2018

VLLAZNIA B – BESA                3-3

Shënues: Gocaj 30′ pen., Pusi 39′, 50′ / Mihani 4′, Onu 70′, Bakalli 74′

BURRELI – TERBUNI            0-0

SHKUMBINI – TURBINA         2-3

Shënues: Pashaj 28′, Xhyra 50′ / Xhelili 64′, Çota 71′, Roshi 90’+3

NAFTETARI – SHËNKOLLI    2-1

Shënues: Behari 46′, A. Gega 50′ / Ujka 14′

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online