Vlerësim i madh për Enea Jorgjin, do të drejtojë ndeshje në “Europa League”

Enea Jorgji vazhdon të marrë vlerësimë të mëdha edhe në Europë. Në Shqipëri ka gjithmonë kontestime nga ekipi humbës dhe Jorgji vendoset shpeshherë në shënjestër.

Së fundmi ishte për të drejtuar ndeshje në “UEFA Youth League”, por këtë herë ka një gradë më lartë për arbitrin shqiptar. Sipas asaj që raporton “RTV Ora”, do të drejtoj përballjen mes Az Alkmarit dhe Astanas.

Kjo ndeshje do të luhet në orën 18:55 në ditën e enjte, ndërsa si ndihmës të Jorgjit do të jenë Ridiger Cokaj, Rejdi Avdo dhe Kridens Meta, si gjyqtar i katërt. Kjo ndeshje vlen për grupin L, aty ku gjenden edhe dy ekipet e tjera të njohura si Manchester United apo Partizani i Beogradit. /Sport Ekspres/