VIDEO/ Zvdezda befason Milanin me 10 lojtarë, i merr barazimin në sekondat e fundit

Crvena Zvezda ka luajtur ndeshjen e parë kundër Milanit në Europa League, ku ka barazuar me shifrat 2-2. Seria e golave do të fillonte me një dhuratë që serbët i bënë Milanit, teksa në minutën e 42-të Pankov bën një gafë qesharake në zonë dhe e dërgon topin në portën e tij.

Vendasit shlyejnë shpejt gabimin dhe barazojnë me një 11 metërsh pak minuta pas fillimit të pjesës së dytë, por buzëqeshja në fytyrën e tyre nuk do të zgjaste shumë. Kur kronometri shënonte minutën e 61, mbrojtja e Zvezdas shakton një penallti në zonë, duke i dhënë kështu mundësinë Milanit të kalojë në avantazh falë Teo Hernandezit.

E si për të mos mjaftuar me kaq, skuadra e Stankoviç është detyruar që një pjesë të lojës ta zhvillojë edhe me 10 lojtarë, teksa Rodiç u ndëshkua me karton të kuq. Por epërsia numerike nuk i shërbeu “djajve”, të cilët befasohen në sekondat e fundit të ndeshjes, kur Pavkov tund rrjetën dhe rrëmben barazimin./Halit Delibashi-Sport Ekspres/