VIDEO/ Zidane ka kthyer në “shina“ Realin, madrilenët ndjekin hap pas hapi Atletikon

Real Madridi vazhdon serinë pozitive në La Liga, duke shënuar fitoren e 4-t radhazi përballë Granadës. Me këtë fitore skuadra e drejtuar nga Zidane ndjek hap pas hapi Atletiko Madridin që fitoi ditën e djeshme përballë Real Sociedad dhe duket se trajneri francez ia ka dalë të kthejë në “shinat” e duhura “los blancos”. Pas një pjesë të parë të mbyllur nga këtë dyja skuadrat, Real Madridi hidhet i gjithi në sulm për të gjetur golin.

Në minutën e 57-të Casemiro shndërron një gol me asist të Asensios, duke i sjellë golin e qetësisë ekipit të tij. Teksa dukej se ndeshja do të përfundonte me rezultatin 1-0, do të ishte Benzema ai cili do të shënonte golin e knockout-it për Realin e Madridit në minutën e 3-të të shtesës./Elio Hajdari-Sport Ekspres/