VIDEO/ Vinin si “Brazili i Ballkanit“, Moldavia befason Kosovën në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve

0

Kosova ka ngritur sot siparin e Ligës së Kombeve, teksa është duke luajtur kundër Moldavisë në ndeshjen e parë. Në një moment kur dardanët vinin nga një sezon fantastik, ku kanë arritur edhe në finalet e sezonit të shkuar të këtij kompeticioni e madje duke u quajtur si “Brazili i Ballkanit“, surprizohen nga skuadra moldave.

Këta të fundit po ia bëjën të vështirë mbrëmjen Kosovës, teksa në minutën e 19 Nicolaescu ka shtangur portën e mbrojtur nga Muric duke tundur rrjetën. Një surprizë e hidhur për dardanët, që tashmë do u duhet dyfish punë dhe lodhje për të dalë me 3 pikët nga Parma./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.