VIDEO/ Vendosen përballë rivalët e vjetër, trajneri i Anglisë që dikur e eliminonte Kombëtaren ndaj Gjermanisë

0

Në ndeshjet e 1/16-ave të Europianit janë vendosur përballë rivalët e vjetër. Gjermania do të përballet kundër Anglisë, ndërsa kjo sfidë do t’i sjellë jo pak kujtime edhe trajnerit të “tre luanëve”, Southgate.

Ky i fundit ishte personazhi negativ i çerekfinalen e Europianit të 1996 mes Anglisë dhe Gjermanisë. Pas gabimit të tij nga 11-metërshi, Gjermania do të fitonte këtë duel për të kaluar më tej në gjysmëfinalen e Europianit. Këtë herë është mundësia më e mirë që edhe Southgate të shlyej gabimin. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.