VIDEO/ Tuhel është ilaçi i duhur për Çelsin, blutë e Londrës vendosin rekord fantastik nën drejtimin e gjermanit

Zëvendësimi i Lampard me Tuhel rezultoi ilaçi i duhur për Çelsin, që mposht 2-0 me Evertonin. Një autogol i Godfrey dhe penalltia e Jorginjo rezultuan fatal për Evertonin. Djemve të Tuhel iu anullua dhe një gol me teknologjinë VAR, pasi sulmuesi Havertc preku topin me dorë.

Nën drejtimin e trajnerit gjerman, skuadra e Çelsit ka vendosur një rekord fantasik, teksa në katër ndeshje nuk kanë pësuar asnjë gol dhe vetëm 2 të tillë në 10 ndeshje. Blutë e Londrës mposhtën javën e kaluar Liverpulin me rezultatin 0-1 duke eliminuar një kundërshtar direkt në luftën për titullin kampion./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

https://twitter.com/POLONIUM_TV/status/1368994303083741188

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online