VIDEO/ Trofeu i parë me Argjentinën! Lojtarët as që duan t’ia dinë, shihni shpërthimin emocional të Lionel Mesit

Argjentina ka arritur që të fitojë Kupën e Amerikës duke mundur Brazilin në shifrat 1-0. Goli u realizuar nga ana e Di Marias në minutën e 22 që kaloi portierin kundërshtar me parabël. Menjëherë pas vërshëllimës së trefishtë ka nisur edhe shpëthimi emocional për Lionel Mesin që ishte mes lotëve.

Në kabinetin e tij të trofeve mungonte ky kurorëzim me Argjentinën, teksa ishte hera e parë që arrin të fitojë me Kombëtaren. Për këtë arsye edhe futbollistët argjentinas as që donin t’ia dinin për trofeun e fituar, por dëshira e tyre më e madhe u realizua që të shihnin Lionel Mesin duke fituar edhe me Kombëtaren. Thuajse të gjithë lojtarët e Argjentinës kanë shkuar për të ngritur në peshë Mesin dhe për ta festuar në këtë mënyrë trofeun e tyre. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online