VIDEO/ Topi mori trajektoren më të çuditshme, “shpirti i Maradonës” e nxori nga rrjeta

0

Në ditën e djeshme është zhvilluar derbi i madh në Argjentinës mes Boca Juniors dhe River Plate që ka përfunduar në shifrat 1-1. Por një rast shumë i rrallë ka ndodhur në minutën e fundit atje ku lojtarët e River Plate kanë nisur që të festonin para kohe pasi topi po shkonte drejt rrjetës.

Por në atë moment ka marrë një trajektore shumë të çuditshme për t’iu larguar portës. Tifozët e Boca Juniors tregohen shumë supersticioz në këtë rast dhe e quajnë si një shpëtim që i vjen nga shpirti i Diego Armando Maradonës. /Sprot Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.