VIDEO/ Tani e teproi, Hazard gabon me portën bosh dhe plas gallata në rrjetet sociale

Eden Hazard ka qenë gjithmonë në qendër të kritikave te Reali i Madridit. Kjo për shkak se futbollisti belg nuk po arrin t’i mbush pritshmëritë me formën e treguar te madrilenët.

E gjitha kjo është kthyer edhe një rëndesë psikologjike për të, aqsa të bëj edhe gafa të pafalshme. Një e tillë ndodhi në përballjen me Galatasarin, që u mbyll në shifrat 0-1. Në një stadium të tejmbushur dhe ku Reali ka fituar me aq shumë vështirësi, Hazardi humbi një rast të pastër.

Pasi kaloi portierin dhe gjendej me kuadratin e boshatisur, sulmuesi belg ka bërë më të vështirën duke goditur traversën. Kaq ka mjaftuar që të ndizet edhe njëherë gallata në “Twitter” ku kritikat dhe talljet janë të shumëllojshme. /Sport Ekspres/