VIDEO/ Superiorja pushton edhe Kazakistanin, Rexhinaldo gjen dy gola dhe me një rast të dyshimtë

Artur Rexhinaldo la Kukësin këtë verë për të nisur një aventurë të re, këtë herë në Kazakistan. Sulmuesi afrikan, që me verilindorët arriti të shpallej edhe golashënuesi më i mirë në Superiore, nënshkroi me ekipin ku luan edhe Donjet Shkodra, Shakhtar Karagandy. Por nuk e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme pasi po i mungonte goli. Ky ngërç mori fund, sepse futbollisti nga Mozambiku gjeti rrjetën ditën e sotme në ndeshjen kundër Okzhetpes, madje e bëri këtë gjë dy herë.

Goli i parë do të vinte shumë herët, teksa Rexhinaldo do të kalnte të tijët në avantazh që në minutën e 5-të të takimit. Ndërsa në pjesën e dytë do të përshëndeste sërish rrjetën në minutën e 53-të, duke vendosur gjithçka në baraspeshë 2-2, rezultat që do të qendronte i tillë deri në fund të ndeshjes. Megjithëse në rastin e dytë ka dyshime për një pozicione jashtë loje, arbitri e ka cilësuar gjithçka si të rregullt.

Ndërkohë me kundërshtarët e Okzhetpes titullar nga minuta e parë luante edhe ish-lojtari i Flamurtarit, Danilo Alvesh. Ky I fundit qendroi në fushë deri në minutën e 88-të të takimit, për t’I lënë vendin më pas futbollistit Zhumakhanov./Sport Ekspres/