VIDEO/ Skuka kërkon ndjesë se nuk e fal dot Korabin! Fiton Partizani dhe Tirana, Vllaznia ia del me Bylisin

Në ditën e sotme ishte momenti që Kupa e Shqipërisë të kishte rolin e protagonizmit. Partizani ka arritur të fitojë ndaj Korabit në shifrat 1-3 falë dy golave të Skukës. Ky i fundit zgjodhi që të kërkonte ndjesë tifozëve të ish-ekipit të tij. Goli i tretë u shënua nga Murataj, ndërsa Beshiraj, ish-lojtari i Tiranës, shënoi golin e vetëm te Korabi.

Tirana nuk kishte aspak problem në ndeshjen me Lushnjen duke fituar me shifrat 0-3. Ndërkohë Vllaznia kishte një ndeshje të vështirë në transfertën e Bylisit. Jonuzi në të 37 dhe Kaina në minutën e fundit do t’i jepnin fitoren shkodranëve me shifrat 0-2. /Sport Ekspres/

Lushnja-Tirana 0-3 Patrik 10′, 20′, Hila 23′

Korabi-Partizani 1-3 Beshiraj 59’/ Skuka 38′, 52′, Murataj 80′

Bylis-Vllaznia 0-2 Jonuzi 37, Kaina 90′

Dinamo-Kastrioti 1-3 Danaj 4’/ Hasani 13′, Zogaj 52′, Arapi 90′

Grupi B

Tomori-Laci 1-3 Ismailaj 83’/ Spahiu 38′, Babatunde  50′, Borisyuk  62′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online