VIDEO/ Shihni dy golat e Kristjan Asllanit ndaj Crevena Zvezdës, dhuroi edhe një asist perfekt për shkatërrimin

0

Dy ndeshje në dy ditë! Kristjan Asllani është pjesë e ekipit të parë të Empolit, ku thuajse në çdo ndeshje po merr minutat e tij në Serinë A. Mesfushori 19-vjeçar që është pjesë e Shqipërisë konsiderohet si lojtar me shumë prespektiv për të ardhmen.

Në ditën e djeshme është përdorur edhe nga Empoli U-19 për ndeshjen në Youth League ndaj Crevena Zvezdës. Në fitoren me shifrat 5-0, Asllani realizoi golin e dytë dhe të katërt, i fundit erdhi nga pika e bardhë e 11-metërshit. Ndërkohë në golin e tretë të Empolit, Asllani dhuroi një asist perfekt për Baldanzin, që do të kthehej në gol. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.