VIDEO/ Shënoi në mes të tymit ku nuk dukej porta dhe gabon kur nuk pritej, i ndodh Cristiano Ronaldo-s në Arabinë Saudite

0

Aktualisht në kampionatin e Arabisë Saudite po luhet në Riad një derbi i madh mes vendasve të Al Nassr dhe Al Ahli. Golin e parë e shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e katërt. Sadio Mane u vodhi një top miqëve, ia kaloi Ronaldos dhe portugezi shënoi në tymin e madh të krijuar nga tifozët.

Al Nassr mund të kishte patur lehtësisht avantazhin në 3-0, por Ronaldo nuk finalizoi siç duhet. Në minutën e 9-të goditi shtyllën dhe praktikisht mbeti i vetëm përballë portës së zbrazët. Portugezit rrallëherë i ndodh që të mos i kthejë në gol gjëra të tilla, por sonte fati i ka kthyer shpinën. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online