VIDEO | Rrahmani dhe Dinamo ndëshkojnë Osijekun e Abazajt

0

Dinamo e Zagrebit nuk njeh konkurrencë në Kroaci. Kryesuesit e kampionatit kroat kanë mundur me rezultatin 3 – 0 Osijekun e vendit të dytë në një ndeshje ku dominuan në çdo moment të ndeshjes.

Kristal Abazaj luajti për 90 minuta këtë takim ku nuk mundi të linte gjurmë. Gjithsesi kjo ndeshje e pati një gol “shqiptar”.

Mbrojtësi i Dinamos Amir Rrahmani ishte autori i golit të tretë të Dinamos, teksa shtyu topin drejt rrjetës pas një goditje këndi në minutën e 60-të.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.