VIDEO/ Rastet si në Premier League vijnë edhe në Superiore! Ambulanca hyn në “Air Albania”, goli i Tiranës i bëri që zemra ti rrihte fort

0

Problemet e sulmeve në zemër janë rritur ndjeshën në mbarë Europën. Në Premier League disa herë janë ndërprerë ndeshjet për shkaqe të tilla, ndërsa një situatë e ngjashme vjen edhe në Abissnet Superiore. Derbi i kryeqytetit është ndalur për disa minuta dhe është pritur që ambulanca të hyjë në stadiumin “Air Albania”.

Pas shënimit të golit të Tiranës, një tifozë i vogël në moshë nuk është ndjerë mirë, teksa zemra ka nisur ti rrahë më fortë se zakonisht. Stafet mjekësore të të dyja skuadrave kanë shkuar menjeherë në tribunën ku gjendej tifozi në fjalë për ti dhënë ndihmën e parë, ndërsa më pas është larguar nga stadiumi me anë të ambulancës në një gjendje më të normalizuar./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.