VIDEO/ Për çfarë duhet VAR-i? Manchester City e ka kundër, sa shumë polemika

0

Manchester United ka fituar me rezultatin 1-2 në transfertë ndaj Manchester City. Një rezultat ky që nuk ka nxjerrë fitues vetëm djajtë e kuq, por edhe Liverpulin, që i hapet rruga për titull.

Por polemika të mëdha janë hapur për një penallti të padhënë në favor të Manchester City. Pasi Fred ka kapur topin me dorë dhe aksioni u pa në VAR, nuk u akordua si 11-metërsh. Kjo është komentuar si padrejtësi e madhe në gjithë mediat europiane, ndërsa shumë diskutime të tilla pati edhe në ndeshjen e Manchester Cityt ndaj Liverpulit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.