VIDEO/ Nuk pranon të iki nga Barcelona pa marrë edhe qindarkën e fundit, tifozët në Camp Nou shpërthejnë në vërshëllima

Barcelona prezantoi ekipin për sezonin e ardhshëm përpara ndeshjes tradicionale të Gamper Cup. Rreth 70 mijë mbështetës të gjigantit katalanas u mblodhën në tribunat e Nou Camp, të cilët pritën me entuziazëm lojtarët e tyre të rinj dhe të vjetër. Megjithatë, jo të gjithë. Kur spikeri thërriste emrat dhe mbiemrat e lojtarëve, tifozët duartrokisnin ose përshëndesnin lojtarët me ovacione, përveç një rasti.

Pikërisht, lojtari më i pasur i atij klubi, Martin Braithëaite, ishte në shënjestër të tifozëve të Barcelonës me vërshëllimat. Siç dihet, danezi nuk dëshiron të largohet nga Barcelona derisa të paguhet çdo cent nga kontrata dhe të pranojë uljen e pagës. Për këtë arsye, tifozët e Barcelonës nuk mund ta përgëzonin. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online