VIDEO/ Nga 0-3 në 3-3! Kameruni përsërit finalen e Stambollit të 2005 në Champions League, fiton si Liverpuli kundër Milanit

0

Në ditën e sotme është luajtur dueli për medaljen e bronzit në Kupën e Kombeve në Afrikë. Ndeshja për vendin e tretë është zhvilluar mes Burkina Fasos dhe Kamerunit. Për shkakun e një gabim të bërë nga Konfederata Afrikane e Futbollit, Kameruni kishte më pak se dy ditë për t’u rikuperuar për finalen e vogël. Trajneri i kësaj Kombëtare është detyruar që të lërë në stol disa lojtarë të rëndësishëm.

Burkina Faso po kryesonte me shifrat 3-0, por goli i Bahoken dhe dopieta e Aboubakar i dërgoi shifrat në 3-3. Kështu do të mbylleshin 90 minutat, ndërsa gjithçka u vendos në ruletën ruse, atje ku Kameruni fitoi në shifrat 4-5. Thuajse e njëjta skenë e rivendosur në Afrikë, si për të na kujtuar finalen e paharrueshme të Stambollit në 2005, ku Milani do të mundej ndaj Liverpulit. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online