VIDEO/ Ndeshja ku bota e futbollit u njoh me Erling Haland, shënoi 9 gola brenda 90 minutave me Norvegjinë

0

Për shumë persona, Erling Haaland është futbollisti më i mirë në botë për momentin. Norvegjezi po luan një sezon fanastik me fanellën e Mançester Sitit, ku po thyen shumë rekorde dhe në nëntë ndeshje të Premier League ka shënuar deri në 14 gola.

Ai më parë ka dëshmuar cilësinë e tij në fanellën e Borussia Dortmundit, por ne do të kthehemi disa vite më parë dhe do të kujtojmë ndeshjen e pabesueshme në të cilën bota në fakt u takua me Erling Haaland. Kjo rezulton më 30 maj 2019, në Kupën e Botës U-20, kur Norvegjia mposhti Hondurasin në grup me një rezultat jo real 12:0 dhe Haaland shënoi deri në nëntë gola.

Më pas, si lojtar i Salzburgut, norvegjezi tregoi se do të jetë një futbollist i jashtëzakonshëm dhe se ka një të ardhme të madhe përpara. Në atë ndeshje, Haaland shënoi në minutat e 7, 20, 36 nga penalltia, 43, 50, 67, 77, 88 dhe 90 të ndeshjes. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.