VIDEO/ Muriqi hyn nga stoli dhe siguron kualifikimin me një gol dhe një asist, “pirati” nxjerr Majorkën në breg

Vedat Muriqi është arsyeja kryesore përse Majorka ka siguruar një biletë për në fazën e 1/16-ve të Kupës së Mbretit. Majorka fitoi me shifrat 0-2 ndeshjen kundër Pontevedras, e cila u vendos në 30 minutat shtesë.

Me rezultatin e lojës 0-0, trajneri vendos të hedhë në fushë Muriqin në minutën e 82-të. Vendimi i tij rezulton i duhuri, pasi “pirati” shqipta ia del ta njerrë skuadrën në breg. Sulmuesi nga Prizreni jep një asisit për Prats-in, i cili nuk gabon ta shtyjë topin në rrjetë në minutën e 97. Ndërkohë në të 104-tën ishte vetë Muriqi që tundi rrjetën e Pontevedras dhe vulosi kualifikimin e Majorkës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/