VIDEO/ Muçi ishte planifikiar titullar, Legia e Varshavës anullon miqësoren me kampionët e Austrisë

0

Legia e Varshavës do të luante pasditen e sotme miqësoren e dytë dhe të fundit në fazën parapërgatitore që po zhvillon në Austri. Përballë do të vendoseshin kampionët e Salcburgut, por planet morën tjetër rrjedhë. Trajneri i polakëve kishte zbuluar edhe 11 lojtarët që do të provonte nga minuta e parë, ku bënin pjesë edhe dy lojtarët shqiptarë, Ernest Muçi dhe Kastrati.

Por të dyja skuadrat nuk vonuan shumë dhe morën vendimin për të anulluar takimin. Shkak këtu u bë moti. Fusha ku do të zhvillohej ndeshja ishte mbushur me ujë, i cili nuk u hoq edhe pas përpjekjeve të të dyja skuadrave. Miqësorja do të zhvillohet ditën e nesërme./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.