VIDEO/ Mbyllet ndeshja e pazakontë pas 110 minutash te Egnatia-Teuta, u ndërpre për 15 minuta për shkak të tifozëve

Egnatia dhe Teuta kanë mbyllur një ndeshje të pazakontë që zgjati për plot . Kjo për shkak të një ndërprerje për 15 minuta që ndodhi në pjesën e dytë në Rrogozhinë. Disa trazira të tifozëve në stadium sollën këtë ndërprerje në fushën e blertë, me lojtarët që pritën deri në momentin që të vendosej qetësia.

Fillimisht ishte Redi Kasa që gjeti rrjetën, por më pas Gruda riktheu ekuilibrin. Pas rinisjes së ndeshjes nga ndërpreja, në minutën e 93, Sherif Kallaku kishte shansin e artë për të shënuar nga 11-metrat. Por ishte portieri Puja që e hipnotizoi duke u hedhur sa në njërin krahë në tjetrin. /Sport Ekspres/

Egnatia-Teuta 1-1 Kasa 26’/ Gruda 38′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online