VIDEO/ Lojtari i Feynord gjen mënyrë të re driblimi! E kalon rivalin duke goditur topin me dorë, pastaj bënte “si i pafajshëm” me arbitrin

Në mbrëmjen e djeshme, në Europa League është zhvilluar edhe dueli mes Feynord-Midtylland në Roterdam. Vëmendjen kryesore në këtë takim e mori futbollisti i vendasve, Macos Lopez. Lojtari nga Peruja ka gjetur një mënyrë të re sesi mund të kalosh kundërshtarin.

Pasi e pa të pamundur sesi mund ta kalonte topin mbi rivalin e tij, ai përdori dorën, si të ishte duke luajtur në kalçeto dhe në futbollin pa rregulla. Kështu lojtari i Feynord ka kërkuar që të mashtrojë arbitrin dhe për më tepër, bëri sikur nuk e dëgjoi vërshëllimën dhe po vazhdonte aksionin. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online