VIDEO/ Lewandowski mbledh i vetëm 57 mijë tifozë në stadium, jep spektakël me zhonglime dhe i merr numrin… Depay-t

0

Robert Lewandowski është blerja e bujshme e Barcelonës këtë verë. Polaku shihet si njeriu që pritet ta kthejë klubin në nivelet më të larta, ku ndodhej përpara largimit të Mesit. Entuziasmi është i lartë te katalanasit, që e kanë treguar sot në prezantimin zyrtar të sulmuesit në “Spotify Camp Nou”.

Lewandowski ka arritur të mbledhë i vetëm plot 57’300 tifozë. Ish-lojtari i Bayern-it ka kënaqur të pranishmit me spektaklin e dhuruar me zhonglime, ndërsa tifozët nuk i kanë ndalur brohorimat. Ndërkohë, polaku do të mbajë në shpinë numrin 9, të cilin klubi ka vendosur t’ja heqi Depay-t./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.