VIDEO/ Lacio mbështet portierin shqiptar, tregon super pritjet e Thomas Strakoshës në Serinë A

0

Thomas Strakosha luajti për herë të parë si titullar në Serinë A kundër Sampdorias. Trajneri Sarri zgjodhi t’i besojë dhe hoqi dorë nga aktivizimi i Pepe Reinës. Statistikat e këtij të fundit ishin shqetësuese duke qenë portieri më i dobët në elitën e Serisë A, me 1 gol të pësuar në çdo 2 goditje drejt portës.

Lacio do të arrinte që të fitonte me shifrat 1-3 ndaj Sampdorias, ndërsa porta e kryeqytetasve do të kthehej në tabel qitje për 45 minutat e dyta. Strakosha arriti të bënte disa pritje të bukura duke e mbajtur portën e paprekur deri në minutën e fundit, me Gabiadinin që shënoi golin e nderit. Pritjet e Strakoshës janë publikuar edhe nga faqja e Lacios që vlerëson gardianin kuqezi. /Sport Ekspres/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S.S. Lazio (@official_sslazio)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online