VIDEO/ Laçi krenon futbollin shqiptar në Europë, mposhtin Craiova-n dhe shpresojnë për kualifikimin

0

LIVE, Laçi-Craiova 1-0 Zarubica 36′

Laçi ka marë sot një fitore mjaft të rëndësishme, duke dhuruar një përfaqësim në Europë që bën krenar të gjithë shqiptarët. Kurbinasit kanë treguar përsëri se në futboll nuk ka rëndësi se cili është favorit, pasi në fushë të gjithë kanë shanset e tyre.

Bardhezinjtë kanë triumfuar me rezultatin e ngushtë 1-0 kundër Universitatea Craiova dhe tashmë shpresojnë për një kualifikim historik në turin e tretë të Ligës së Europës. Ishte Zarubica ai që finalizon një kundërsulm model të Laçit dhe në minutën e 36 i jep avantazhin skuadrës së drejtuar nga Shëptim Duro. Ndeshja e kthimit do të luhet më datë 29 korrik në Rumani, atje ku do të vendoset gjithçka sa i përket kualifikimit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.