VIDEO/ Kur kërkon këmbët e kundërshtarit por gjen të shokut, Ndombele bën rivalët t’i ndërhyjnë njëri-tjetrit

Totenhemi është dule luajtur sfidën e radhës në Premier Ligë kundër Ulverhemptonit. Londinezët janë duke udhëhequr me shifrat 0-1 në këtë transfertë, ku meritë për avantazhin ka Ndombele. Megjithatë, përpos golit, lojtari i Spërsave ka spikatur në fushë edhe me lojën e tij. Madje jo pak herë ka vënë në vështirësi kundërshtarët.

Një moment të tillë e pati edhe në minutën e 20, kur rrëmben një top në gjysmëfushën e tij dhe nis marshimin pa u ndalur drejt zonës së Ulvs. Një sprint i vrullshëm i Ndombele, që mënyrë të vetme për t’u ndalur kishte ndërhyrjen e parregullt. Por as kjo nuk ka funksionuar. Teksa kundërshtari ishte në kërkim të këmbëve të lojtarit të Totenhem, gjen ato të shokut të skuadrës, duke e rrëzuar përtokë në fushën e lojës./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

https://twitter.com/thespursweb/status/1343280345546969088

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online